0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.

Sauvignon Blanc Organic 2019

Sauvignon

Rýchly prehľad

Víno - odrodové - víno s ovocno korenistým charakterom a sviežou kyselinkou.


Biele víno - suché - Marlborough - Nový Zéland
Použité odrody - Sauvignon

Krajina

Nový Zéland

Farba

Biele

Cukornatosť

suché

Objem

0,75 l

Dostupnosť: Skladom

11,95 €

Detaily

Biele víno iskrivej žltozelenej farby. Vôňa je svieža, aromatická s tónmi kvetu bazy a grepovej dužiny. Suchá a expresívna chuť je svieža. Pripomína broskyňu a čierne ríbezle. Záver je stredne dlhý a minerálny.

Výrobca

VILLA MARIA

VILLA MARIA

Sir George Fistonich založil spolu so svojou ženou vinárstvo už v roku 1961. O rok neskôr vyrobil prvé víno. Postupne vinárstvo rástlo a dnes patrí k najlepším a k najúspešnejším vinárstvám Nového Zélandu. Má 300 stálych zamestnancov. Vinohrady sa nachádzajú v štyroch oblastiach - Auckland, kde vinárstvo aj sídli, ďalej Hawke´s Bay, Gisborne a Marlborough.

Villa Maria má v portfóliu ďalších 6 značiek - Vidal, Esk Valley, Thornbury, Riverstone, Kidnapper Cliffs a Te Awa. Distribuuje do 50 krajín sveta. Vína ponúka v štyroch kategóriách - Private Bin, Cellar Selection, Reserve a Single Vineyard. Okrem klasických odrôd ako Sauvignon Blanc, Chardonnay, Cabernet Sauvignon, Merlot a Pinot Noir, pestujú aj Gewurztraminer, Pinot Gris, Riesling, Syrah, Grenache, Chenin Blanc, Albarino a Arneis.